Hitta & besök naturbruksskolorna >>

Vackstanäsgymnasiet

Tillbaka till Personalkontakt.

Adressuppgifter

Adress: Vackstanäs

Postnr: 151 66

Ort: SÖDERTÄLJE

Län: Stockholms län

Huvudman: Stiftelse/Hushållningssällskap

Telefon: 08-522 980 00

Hemsida: Läs mer på skolans hemsida

Inriktningar och yrkesutgångar

Trädgård

Anläggning

Naturvetenskap

Odling, Trädgård

Utemiljöer

Vuxenutbildning

Erbjuder även

Elevboende

Lärlingsutbildning

Introduktionsprogram

Gymnasiesärskola

Annan utbildning med koppling till Naturbruk

Kontaktuppgifter

SKOLLEDNING

Stefan Ruocco
Tel: 08-522 980 19
E-post: stefan.ruocco@vackstanas.se 

Inmatning Elevstatistik

Stefan Ruocco
Tel: 08-522 980 19
E-post: stefan.ruocco@vackstanas.se 

Inmatning naturbruk.se

Stefan Ruocco
Tel: 08-522 980 19
E-post: stefan.ruocco@vackstanas.se 

Sofia Isaksson
Tel: 070-491 53 84
E-post: sofia.isaksson@vackstanas.se 

Huvudman

Patrik Waldenström
Tel: 070-694 91 31
E-post: patrik.waldenstrom@vackstanas.se 

Marknadsföring

Sofia Isaksson
Tel: 070-491 53 84
E-post: sofia.isaksson@vackstanas.se 

Skolans hemsida

Sofia Isaksson
Tel: 070-491 53 84
E-post: sofia.isaksson@vackstanas.se 

Arbetsmiljö, miljö, säkerhet

Patrik Waldenström
Tel: 070-694 91 31
E-post: patrik.waldenstrom@vackstanas.se 

Driftansvar djur, odling etc

Patrik Waldenström
Tel: 070-694 91 31
E-post: patrik.waldenstrom@vackstanas.se 

Undervisn Trädgård Odling

Patrik Waldenström
Tel: 070-694 91 31
E-post: patrik.waldenstrom@vackstanas.se 

Undervisn Trädgård Anläggn

Patrik Waldenström
Tel: 070-694 91 31
E-post: patrik.waldenstrom@vackstanas.se 

Lokalt Prog.råd Trädgård

Dan Sterner
Tel: 08-552 980 28
E-post: dan.sterner@vackstanas.se

Lovisa Wikström
Tel:
E-post:

Lena Widell
Tel:
E-post:

Brita Zettergren
Tel:
E-post: info@noratradgard.se

Bo Rappne
Tel:
E-post: slottstradgarden@rappne.nu

Liselotte Nilsson
Tel: 076-823 29 38
E-post: liselotte.nilsson@tradgardsprakt.se

Pierre Nestlog
Tel: 031-786 9357/0766-229357
E-post: pierre.nestlog@conservation.gu.se

Ulf Engström
Tel: 855 034 343
E-post: ulf@skoltradgarden.se

Rektor (1 person ansvarig för NB)

Stefan Ruocco
Tel: 08-522 980 19
E-post: stefan.ruocco@vackstanas.se