Sötåsen Naturbruksskola, Västra Götaland

Tillbaka till Personalkontakt.

Adressuppgifter

Adress: Regionens Hus

Postnr: 541 80

Ort: SKÖVDE

Län: Västra Götalands län

Huvudman: Landsting/Region

Telefon: 010 - 455 08 30

Hemsida: Läs mer på skolans hemsida

Inriktningar och yrkesutgångar

Djur

Djurparksdjur

Djursjukvård

Djurvård

Häst

Hund

Naturvetenskap

Vuxenutbildning

Lantbruk

Lantbruksdjur

Maskiner

Naturvetenskap

Odling, Lantbruk

Vuxenutbildning

Trädgård

Anläggning

Naturvetenskap

Odling, Trädgård

Utemiljöer

Vuxenutbildning

Erbjuder även

Elevboende

Introduktionsprogram

Gymnasiesärskola

Kontaktuppgifter

Studie- o yrkesvägled SYV

Annette Tivenäs
Tel: 073 - 801 63 38
E-post: annette.tivenas@vgregion.se

SKOLLEDNING

Jenny Jacobsson
Tel: +46 700 - 816548
E-post: jenny.b.jacobsson@vgregion.se

Bo Grenabo Tapper
Tel: +46700824517
E-post: bo.tapper@vgregion.se

Skolexpedition

Växel Sötåsen
Tel: 010 - 455 08 30
E-post: exp.sotasen@vgregion.se

Mona Wångstedt
Tel: 076 - 146 24 64
E-post: mona.wangstedt@vgregion.se

Inmatning Elevstatistik

Mona Wångstedt
Tel: 076 - 146 24 64
E-post: mona.wangstedt@vgregion.se

Inmatning naturbruk.se

Mona Wångstedt
Tel: 076 - 146 24 64
E-post: mona.wangstedt@vgregion.se

Sofie Bertilsson
Tel: 070 - 082 56 69
E-post: sofie.bertilsson@vgregion.se

Huvudman

Bo Grenabo Tapper
Tel: +46700824517
E-post: bo.tapper@vgregion.se

Marknadsföring

Maria Kvarnmarker
Tel: +46 700 - 823527
E-post: maria.kvarnmarker@vgregion.se

Sofie Bertilsson
Tel: 070 - 082 56 69
E-post: sofie.bertilsson@vgregion.se

Arbetsmiljö, miljö, säkerhet

Susanne Albertsson
Tel: 070 - 082 51 98
E-post: susanne.albertsson@vgregion.se

Fredrika Lindgren
Tel: 076 - 940 25 25
E-post: fredrika.karlsson.lindgren@vgregion.se

APL-frågor

Jenny Lindberg
Tel: 076 - 940 25 58
E-post: jenny.lindberg@vgregion.se

Elin Göransdotter
Tel: 076 - 855 10 46
E-post: elin.goransdotter@vgregion.se

Driftansvar djur, odling etc

Anders Nordström
Tel: 076 - 306 04 16
E-post: anders.nordstrom@vgregion.se

Lars Holm
Tel: 070 - 857 42 29
E-post: lars.m.holm@vgregion.se

Fredrika Lindgren
Tel: 076 - 940 25 25
E-post: fredrika.karlsson.lindgren@vgregion.se

Elevboende

Tobias Rapp
Tel: 076 - 139 24 27
E-post: tobias.rapp@vgregion.se

Erika Volmarsdotter Nyberg
Tel: 070 - 081 65 40
E-post: erika.volmarsdotter.nyberg@vgregion.se

Gymnasiesärskolan

Maria Fredriksson
Tel: 070 - 082 57 97
E-post: maria.j.fredriksson@vgregion.se

Katja Löthanders
Tel: 072 - 517 34 54
E-post: katja.lothaders@vgregion.se

Undervisn Häst

Nicklas Dahlqvist
Tel: 070 - 082 56 34
E-post: nicklas.dahlqvist@vgregion.se

Fredrika Lindgren
Tel: 076 - 940 25 25
E-post: fredrika.karlsson.lindgren@vgregion.se

Rektor (1 person ansvarig för NB)

Jenny Jacobsson
Tel: +46 700 - 816548
E-post: jenny.b.jacobsson@vgregion.se