Hitta & besök naturbruksskolorna >>

NF styrelse

Styrelsen för Naturbruksskolornas Förening, NF


NF:s Styrelse 2018

Ordförande, Mf, Projekt, Europea

Bo Wiberg

Grans NB-gymnasium, Gran 16, 943 28 ÖJEBYN

Tel: 0911-69 78 04

Mobil: 070-574 26 46

E-post: bo.wiberg@pitea.se

Övrigt: Verksamhetsutvecklare, Grans Naturbruksgymnasium

V. ordförande, Reformer, Ansvar Naturturism

Anneli Gunnars

Älvdalens Utbildningscentrum, Box 54 , 79622 ÄLVDALEN

Tel: 0251-59 70 14

Mobil: 070-382 28 00

E-post: anneli.gunnars@alvdalen.com 

Övrigt: VD/Rektor, Älvdalens Utbildningscentrum

Kassör, Läromedel, Ansvar Häst

Elisabeth Bringer Hallberg

Vretagymnasiet, Järngården 3, 590 76 VRETA KLOSTER

Tel: 013-22 79 06

Mobil: 070-298 88 47

E-post: Elisabeth.Bringer.Hallberg@regionostergotland.se

Övrigt: Rektor, Vretagymnasiet, Naturbruksgymnasiet Östergötland

Fortbildning, Ansvar Skogsbruk

Peter Nyman

Svenljunga Naturbruksskola, Spinnaregatan 7, 512 53 Svenljunga

Tel: 072-4514013

Mobil: 072-4514013

E-post: peter.nyman@vgregion.se

Övrigt: Rektor, Svenljunga

Läromedel, Ansvar Trädgård

Per Hallén

Naturbrukskansliet, Regionens Hus , 541 80 SKÖVDE

Tel:

Mobil: 072-240 22 06

E-post: per.i.hallen@vgregion.se

Övrigt: Områdeschef utbildningstöd/Verksamhetchef elevhälsan, Västra Götalands Naturbruksskolor

Ansvar Djurvård

Stefan Larsson

Munkagårdsgymnasiet, Björkängsvägen 25, 432 78 TVÅÅKER

Tel: 0340-48 09 77

Mobil: 070-646 52 19

E-post: stefan.a.larsson@regionhalland.se

Övrigt: Driftchef, Munkagårdsgymnasiet, Region Halland

Suppleant

Anna Giljam Nilsson

Realgymnasiet, Drottninggatan 29, 803 11 GÄVLE

Tel: 010-139 82 52

Mobil: 0766-47 20 03

E-post: anna.giljam.nilsson@realgymnasiet.se

Övrigt: Rektor, Realgymnasiet Gävle

Suppleant

Urban Vikström

Spånga gymnasium, Adolf Rudbecks väg 21, 163 54 SPÅNGA

Tel: 08-508 413 10

Mobil: 070-771 76 56

E-post: urban.vikstrom@stockholm.se

Övrigt: Rektor, Spånga gymnasium

Suppleant

Helena Esbjörnsson

Segragymnasiet, Kunskapsgatan 3, 264 71 ÖSTRA LJUNGBY

Tel: 0435-311 11

Mobil: 076-119 51 26

E-post: rektor@segrag.se

Övrigt: Rektor, Segragymnasiet