Hitta & besök naturbruksskolorna >>

Blekinge Naturbruksgymnasium, Ronneby

Tillbaka till Personalkontakt.

Adressuppgifter

Adress: Ga. Riksvägen 61

Postnr: 372 62

Ort: BRÄKNE HOBY

Län: Blekinge län

Huvudman: Kommun

Telefon: 0457-61 74 40

Hemsida: Läs mer på skolans hemsida

Inriktningar och yrkesutgångar

Djur

Häst

Hund

Naturvetenskap

Lantbruk

Lantbruksdjur

Maskiner

Odling, Lantbruk

Skog

Skogsmaskiner

Skogsvård

Erbjuder även

Elevboende

Introduktionsprogram

Kontaktuppgifter

SKOLLEDNING

Boel Forslund
Tel: 0457-61 74 44
E-post: boel.forslund@ronneby.se

Skolexpedition

Helén Wennerhov
Tel: 0457-61 74 40, 076-648 92 00
E-post: helen.wennerhov@ronneby.se

Inmatning Elevstatistik

Helén Wennerhov
Tel: 0457-61 74 40, 076-648 92 00
E-post: helen.wennerhov@ronneby.se

Inmatning naturbruk.se

Helén Wennerhov
Tel: 0457-61 74 40, 076-648 92 00
E-post: helen.wennerhov@ronneby.se

Huvudman

Boel Forslund
Tel: 0457-61 74 44
E-post: boel.forslund@ronneby.se

Förstelärare

Erica Svensson Elmstedt
Tel: 072-172 84 66
E-post: erica.svensson-elmstedt@ronneby.se

Undervisn Svenska

Erica Svensson Elmstedt
Tel: 072-172 84 66
E-post: erica.svensson-elmstedt@ronneby.se

Driftansvar djur, odling etc

Bo Börjesson
Tel: 0457-61 74 30, 070-880 12 70
E-post: bo.borjesson@ronneby.se

Lokalt Prog.råd Skogsbruk

Boel Forslund
Tel: 0457-61 74 44
E-post: boel.forslund@ronneby.se

Bo Börjesson
Tel: 0457-61 74 30, 070-880 12 70
E-post: bo.borjesson@ronneby.se

Björn Ronnmar
Tel: 076-648 90 50
E-post: bjorn.ronnmar@ronneby.se

Per-Arne Axelsson
Tel: 076-648 91 30
E-post: per-arne.axelsson@ronneby.se

Håkan Lindberg Olsson
Tel: 076-648 92 20
E-post: hakan.lindberg@ronneby.se

Fredrik Nilsson
Tel: 010-471 60 90
E-post: fredrik.nilsson@sodra.com

Johan Harrysson
Tel:
E-post: johan.harrysson@skogsstyrelsen.se

Yngve Berggren
Tel:
E-post: anne.be55@hotmail.com

Johan Åkesson
Tel:
E-post: johan.akesson@jarltimber.se

Anders Karlsson
Tel:
E-post: anders.karlsson@gsfacket.se

Magnus Sten
Tel:
E-post: magnus@axsten.se

Mats Nilsson
Tel:
E-post: mats.nilsson@vmfsyd.se

Stefan Johannesson
Tel:
E-post: Stefan.Johannesson@sodra.com

Göran Henrysson
Tel:
E-post: goran.henrysson@ronneby.se

Rektor (1 person ansvarig för NB)

Boel Forslund
Tel: 0457-61 74 44
E-post: boel.forslund@ronneby.se