Hitta & besök naturbruksskolorna >>

Forslundagymnasiet, Umeå

Tillbaka till Personalkontakt.

Adressuppgifter

Adress: Forslunda 1

Postnr: 905 91

Ort: UMEÅ

Län: Västerbottens län

Huvudman: Kommun

Telefon: 090-16 41 60

Hemsida: Läs mer på skolans hemsida

Inriktningar och yrkesutgångar

Djur

Djurparksdjur

Djursjukvård

Djurvård

Häst

Hund

Vuxenutbildning

Lantbruk

Lantbruksdjur

Maskiner

Odling, Lantbruk

Vuxenutbildning

Erbjuder även

Elevboende

Lärlingsutbildning

Introduktionsprogram

Gymnasiesärskola

Kontaktuppgifter

Studie- o yrkesvägled SYV

Susanne Olsson
Tel: 090-16 41 68
E-post: susanne.olsson@umea.se

SKOLLEDNING

Cathrin Backman Löfgren
Tel: 070-779 56 88
E-post: cathrin.backmanlofgren@umea.se

Skolexpedition

Ingela Lönneborg
Tel: 090-16 41 61
E-post: ingela.lonneborg@umea.se

Ann-Christine Jonsson
Tel: 090-16 41 83
E-post: annchristine.jonsson@umea.se

Tora Ahnlund
Tel: 070-699 01 22
E-post: tora.ahnlund@umea.se

Undervisn Skog Maskin etc

Lars Johansson
Tel: 070-386 49 59
E-post: lars.johansson2@umea.se

Inmatning Elevstatistik

Ann-Christine Jonsson
Tel: 090-16 41 83
E-post: annchristine.jonsson@umea.se

Inmatning naturbruk.se

Ann-Christine Jonsson
Tel: 090-16 41 83
E-post: annchristine.jonsson@umea.se

Tora Ahnlund
Tel: 070-699 01 22
E-post: tora.ahnlund@umea.se

Förstelärare

Margareta Vikner
Tel: 090-16 41 67
E-post: margareta.vikner@umea.se

Marknadsföring

Tora Ahnlund
Tel: 070-699 01 22
E-post: tora.ahnlund@umea.se

Vuxenutbildning

Catarina Ottosson
Tel: 090-16 41 64
E-post: catarina.ottosson@umea.se

Ronny Körlén
Tel: 090-16 41 84
E-post: ronny.korlen@umea.se

Fredrik Lönneborg
Tel: 090-16 41 71
E-post: fredrik.lonneborg@umea.se

Elisabeth Vallrud
Tel: 090-16 41 71
E-post: elisabeth.vallrud@umea.se

Michael Pihlgren
Tel: 070-56509 12
E-post: michael.pihlgren@umea.se

Lars Johansson
Tel: 070-386 49 59
E-post: lars.johansson2@umea.se

Skolans hemsida

Ann-Christine Jonsson
Tel: 090-16 41 83
E-post: annchristine.jonsson@umea.se

Tora Ahnlund
Tel: 070-699 01 22
E-post: tora.ahnlund@umea.se

Arbetsmiljö, miljö, säkerhet

Fredrik Lönneborg
Tel: 090-16 41 71
E-post: fredrik.lonneborg@umea.se

Skolsköterska

Cecilia Ek
Tel: 090-16 41 69
E-post: cecilia.ek@umea.se

Kurator

Camilla Lundkvist
Tel: 090-16 41 79
E-post: camilla.lundkvist@umea.se

Fritidsledare

Gunilla Sandberg
Tel: 070-557 65 08
E-post: gunilla.sandberg@umea.se

Ung Företagsamhet

Ulf Nilsson
Tel: 090-16 41 65
E-post: ulf.nilsson@umea.se

APL-frågor

Margareta Vikner
Tel: 090-16 41 67
E-post: margareta.vikner@umea.se

Undervisn SO (Hi, Re, Sh)

Håkan Olofsson
Tel: 090-16 41 74
E-post: hakan.olofsson@umea.se

Undervisn Svenska

Katja Lehikoinen
Tel: 090-16 41 77
E-post: katja.lehikoinen@umea.se

Undervisn Idrott o hälsa

Johan Alm
Tel:
E-post: johan.alm@umea.se

Undervisn Matematik

Christina Killander
Tel: 090-16 41 73
E-post: christina.killander@umea.se

Undervisn Entreprenörskap

Ulf Nilsson
Tel: 090-16 41 65
E-post: ulf.nilsson@umea.se

Undervisn Fysik, Kemi

Christina Killander
Tel: 090-16 41 73
E-post: christina.killander@umea.se

Undervisn Biol, Naturkunsk

Linda Svahn
Tel: 090-16 41 90
E-post: linda.svahn@umea.se

Anna Lindkvist
Tel: 090-16 41 77
E-post: anna.lindkvist@umea.se

Christina Killander
Tel: 090-16 41 73
E-post: christina.killander@umea.se

Ronny Körlén
Tel: 090-16 41 84
E-post: ronny.korlen@umea.se

Driftansvar djur, odling etc

Catarina Ottosson
Tel: 090-16 41 64
E-post: catarina.ottosson@umea.se

Stig Rönnlund
Tel: 070-693 60 51
E-post: stig.ronnlund@umea.se

Elevboende

Gunilla Sandberg
Tel: 070-557 65 08
E-post: gunilla.sandberg@umea.se

Gymnasiesärskolan

Jessi Rova
Tel: 090-16 41 92
E-post: jessi.rova@umea.se

Johan Holmgren
Tel: 090-16 41 92
E-post: johan.holmgren@umea.se

Emma Ljadas
Tel: 090-16 41 92
E-post: emma.larsson@umea.se

Cecilia Ek
Tel: 090-16 41 69
E-post: cecilia.ek@umea.se

Josefina Holmgren
Tel: 090-16 41 92
E-post: josefina.holmgren@umea.se

Speciallärare

Emma Ågren
Tel:
E-post: emma.agren@umea.se

Undervisn Trädgård Odling

Elisabeth Vallrud
Tel: 090-16 41 71
E-post: elisabeth.vallrud@umea.se

Vilma Gustavsson
Tel: 073-055 31 50
E-post: vilma.gustavsson@umea.se

Undervisn Trädgård Anläggn

Michael Pihlgren
Tel: 070-56509 12
E-post: michael.pihlgren@umea.se

Lars Johansson
Tel: 070-386 49 59
E-post: lars.johansson2@umea.se

Undervisn Natur o äventyr

Leif Hultman
Tel: 090-16 41 65
E-post: leif.hultman@umea.se

Undervisn Lbr Odl, maskin

Leif Hultman
Tel: 090-16 41 65
E-post: leif.hultman@umea.se

Catarina Ottosson
Tel: 090-16 41 64
E-post: catarina.ottosson@umea.se

Fredrik Lönneborg
Tel: 090-16 41 71
E-post: fredrik.lonneborg@umea.se

Michael Pihlgren
Tel: 070-56509 12
E-post: michael.pihlgren@umea.se

Lars Johansson
Tel: 070-386 49 59
E-post: lars.johansson2@umea.se

Undervisn Hund

Helena Tilly
Tel: 090-16 41 90
E-post: helena.johanssonfg@umea.se

Ulf Sörlin
Tel: 090-16 41 89
E-post: ulf.sorlin@umea.se

Undervisn Häst

Ulf Nilsson
Tel: 090-16 41 65
E-post: ulf.nilsson@umea.se

Petra Johansson
Tel: 090-16 41 67
E-post: petra.e.johansson@umea.se

Camilla Granberg
Tel: 090-12 63 00
E-post: camilla.granberg@hippologum.se

Sara Långström
Tel: 090-12 63 00
E-post: sara.langstrom@hippologum.se

Anders Boberg
Tel: 090-12 63 00
E-post: anders.boberg@hippologum.se

Undervisn Lantbruksdjur

Leif Hultman
Tel: 090-16 41 65
E-post: leif.hultman@umea.se

Catarina Ottosson
Tel: 090-16 41 64
E-post: catarina.ottosson@umea.se

Fredrik Lönneborg
Tel: 090-16 41 71
E-post: fredrik.lonneborg@umea.se

Vilma Gustavsson
Tel: 073-055 31 50
E-post: vilma.gustavsson@umea.se

Undervisn Djurvård

Anna Lindkvist
Tel: 090-16 41 77
E-post: anna.lindkvist@umea.se

Undervisn Djursjukvård

Linda Svahn
Tel: 090-16 41 90
E-post: linda.svahn@umea.se

Anna Lindkvist
Tel: 090-16 41 77
E-post: anna.lindkvist@umea.se

Undervisn Djurparksdjur

Anna Lindkvist
Tel: 090-16 41 77
E-post: anna.lindkvist@umea.se

Helena Tilly
Tel: 090-16 41 90
E-post: helena.johanssonfg@umea.se

Ulrika Lundgren
Tel: 090-16 41 66
E-post: ulrika.lundgren@umea.se

Instruktör Djur

Helena Tilly
Tel: 090-16 41 90
E-post: helena.johanssonfg@umea.se

Ulrika Lundgren
Tel: 090-16 41 66
E-post: ulrika.lundgren@umea.se

Instruktör Trädgård

Vilma Gustavsson
Tel: 073-055 31 50
E-post: vilma.gustavsson@umea.se

Instruktör Lantbruk Maskin

Fredrik Lönneborg
Tel: 090-16 41 71
E-post: fredrik.lonneborg@umea.se

Stig Rönnlund
Tel: 070-693 60 51
E-post: stig.ronnlund@umea.se

Magnus Johansson
Tel: 070-687 15 93
E-post: magnus.johansson@umea.se

Vilma Gustavsson
Tel: 073-055 31 50
E-post: vilma.gustavsson@umea.se

Linda Långström Sallinen
Tel: 090-16 41 93
E-post: linda.sallinen@umea.se

Rektor (1 person ansvarig för NB)

Anna Steigert
Tel: 070-592 24 10
E-post: anna.steigert@umea.se