Styrelsen för Naturbruksskolornas Förening, NF


Styrelsen samlad till möte i maj 2022.

Ordförande, Projekt, Landsbygdsnätverket

Anneli Gunnars

Älvdalens Utbildningscentrum, Box 54 , 79622 ÄLVDALEN

Tel: 0251-59 70 14

Mobil: 070-382 28 00

E-post: anneli.gunnars@alvdalen.com 

Övrigt: VD/Skolchef, Älvdalens Utbildningscentrum

Vice ordförande, EUROPEA

Mimmi Andersson

Grans NB-gymnasium, Gran 16, 943 28 ÖJEBYN

Tel: 0911-23 31 20

Mobil: 070-663 30 72

E-post: Mimmi.Andersson@pitea.se

Övrigt: Verksamhetschef, Grans Naturbruksgymnasium

Kassör, Ansvar: Skogsbruk

Peter Nyman

Svenljunga Naturbruksskola, Spinnaregatan 7, 512 53 SVENLJUNGA

Tel:

Mobil: 072-4514013

E-post: peter.nyman@vgregion.se

Övrigt: Rektor, Svenljunga

Kommunikation

Hampus Frank

Önnestadsgymnasiet, Skolgatan 37, 291 73 ÖNNESTAD

Tel:

Mobil: 072-230 21 11

E-post: hampus.frank@onnestadsgymnasiet.se

Övrigt: Bitr. rektor, Önnestadsgymnasiet

Fortbildning

Börje Andersson

Ösbyvägen 3, 733 91 SALA

Tel: 0224-74 80 43

Mobil: 070-161 85 77

E-post: borje.andersson@sala.se

Övrigt: Rektor, Västmanlands Naturbruksgymnasium Ösby

Rikskonferensen, Rekrytering, Ansvar: Häst, Naturturism

Anna Giljam Nilsson

Realgymnasiet, Drottninggatan 29, 803 11 GÄVLE

Tel: 010-139 82 52

Mobil: 0766-47 20 03

E-post: anna.giljam.nilsson@realgymnasiet.se

Övrigt: Rektor, Realgymnasiet Gävle

Ansvar: Lantbruk med LAMK

Sofie Alvarsson

Gamlebygymnasiet, 594 32 GAMLEBY

Tel: 0493-142 00

Mobil: 070-320 09 04

E-post: sofie.alvarsson@gamlebygymnasiet.nu

Övrigt: Rektor, Gamlebygymnasiet

Suppleant, Ansvar: Djurvård, Läromedel

Anna Rosén

Tenhults nb-gymnasium, Huskvarnavägen 28, 561 61 TENHULT

Tel: 010-242 68 04

Mobil: 070-429 05 14

E-post: anna.rosen@rjl.se

Övrigt: Rektor, Tenhults Naturbruksgymnasium

Suppleant, Ansvar: Trädgård, Gymnasiesärskola

Anette Larsson

Himmelstalunds utbildningscentrum, Box 713, 601 16 NORRKÖPING

Tel: 011-28 95 61

Mobil: 072-514 75 74

E-post: anette.larsson@regionostergotland.se

Övrigt: Biträdande rektor, Enhetschef Gymnasiesärskolan Himmelstalundsgymnasiet

Suppleant, Fortbildning

Lotta Persson

Stiernhööksgymnasiet, 795 80 RÄTTVIK

Tel: 0248-702 76

Mobil: 070-558 68 96

E-post: lotta.persson@rattvik.se

Övrigt: Biträdande rektor, Stiernhööksgymnasiiet, Rättvik

Adjungerad sekreterare

Maria Elinder

Öknaskolan, 611 99 TYSTBERGA

Tel:

Mobil: 070 – 568 73 18

E-post: maria.elinder@naturbruk.se

Övrigt: Agronom och kanslichef för Naturbruksskolornas Förening